20 października br., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach, miłośnicy literatury mieli okazję poznać osobiście, Panią Joannę Jax, autorkę książek obyczajowych, z wielką historią w tle. Spotkanie z autorką, to było nie tylko wspaniałe przeżycie, ale również niepowtarzalna lekcja historii. Podczas spotkania Pani Joanna, która okazała się wspaniałą gawędziarką, opowiadała o sobie, uchyliła rąbka tajemnicy ze swojego warsztatu pisarskiego, oraz podzieliła się swoimi planami pisarskimi, na rok 2022. Autorka zadebiutowała w 2014 roku książką „Dziedzictwo van Becków”, która zachwyciła zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści, „Długa droga do domu” (2015), „Piętno van Becków” (2016), ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki, a „Syn Zakonnicy (2018), 6-tomowy cykl powieściowy „Zemsta i przebaczenie” (2018), oraz trylogie „Zanim nadejdzie jutro” (2018, 2019), „Prawda zapisana w popiołach” (2019, 2020), „Córka Fałszerza” (2020), „Duchy minionych lat” (2021) tylko potwierdziły wspaniały kunszt literacki pisarki. Wszystkie książki są dostępne w naszej bibliotece, i cieszą się niesłabnącą popularnością. Czytelników, którzy jeszcze nie sięgnęli po książki Joanny Jax, a pragną przeżyć niesamowite emocje, zapraszamy do wypożyczeń.