14.12.2021 r. (wtorek) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach grupa dzieci obejrzała „Królową Śniegu”, adaptację teatralną znanej baśni Hansa Christiana Andersena, w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART.
Za sprawą odłamka szkła, które trafia do oka Kaja oraz czarów Królowej Śniegu, Kaj, do tej pory kochający brat Gerdy, zmienia się i wszystko co piękne i dobre, staje się dla niego brzydkie i złe. Czy Gerda zdołała go uratować i wyrwać spod uroku złej Królowej? O tym mogli się przekonać młodzi widzowie uczestniczący w spektaklu. Zimowe widowisko pełne braterskiej miłości i magii bardzo się dzieciom podobało. Interaktywna forma zachęciła do aktywnego uczestniczenia w spektaklu. Całości dopełniała piękna scenografia i kostiumy.

Tego samego dnia o godz. 16:30, z teatrzykiem pt. „Zimowa opowieść” spotkały się dzieci w filii Rostarzewo.
Ta opowieść również spodobała się dzieciom, dostarczyła wielu wrażeń i umiliła późne popołudnie.

Teatrzyk „Królowa Śniegu” w Gminnej Bibliotece Publicznej
w Rakoniewica