22 kwietnia br., w piątkowe popołudnie na rakoniewickim rynku zrobiło się głośno o książkach. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach, zorganizowała heppening promujący czytelnictwo, pod hasłem „Czytamy pod chmurką”. W heppeningu na zaproszenie biblioteki wziął udział Burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak, który uczestniczącym w wydarzeniu przeczytał wiersz „Stefek Burczymucha”, „Dyzio Marzyciel”, „Samochwała” oraz wraz z innymi, fragment wiersza „Lokomotywa”. Uczestnicy mogli pośpiewać i potańczyć przy piosence „Kto czyta książki”. Biblioteka przygotowała również szereg bajkowych zagadek. W zabawie, każda poprawna odpowiedź nagradzana była „słodkim” punktem, książeczką lub balonem. Impreza była głośna i radosna. Inicjatywa ma zachęcić mieszkańców do odwiedzania biblioteki i czytania książek. Biblioteka dziękuje małym uczestnikom happeningu z rakoniewickiego przedszkola, wspaniałej grupie podopiecznych Stowarzyszenia pomocy Dzieciom „Serce” oraz wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w naszej zabawie.