W ramach wakacyjnych spotkań w bibliotece, młodzi czytelnicy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach oraz filii w Jabłonnie i Rostarzewie, mieli okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu aktorów Studium Teatralnego KRAK-ART z Krakowa pt. „Latający Kufer”. Interaktywna forma przedstawienia, jak zawsze zachęciła młodych widzów do aktywnego uczestnictwa i wspólnych zabaw. Każde z przedstawień zostało nagrodzone przez uczestników gromkimi brawami, co może świadczyć, że się podobało.

Dziś, 1 sierpnia 2022 r. obchodzimy 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie to zmieniło życie nie tylko tych, co przez 63 dni prowadzili nierówną walkę z hitlerowskim okupantem, ale wpłynęło na losy kolejnych pokoleń warszawiaków i Polski. O ile pod względem militarnym powstanie zakończyło się klęską, o tyle pod względem politycznym miało ogromne znaczenie. Rozpoczynając je, Polacy zademonstrowali dążenie do odzyskania i utrzymania niepodległości.