Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach serdecznie zaprasza 13 grudnia 2022 r. (wtorek) o godz. 17:00 na spotkanie z Mateuszem Wieczorkiem, grodziskim autorem powieści „66 dusz”, „7 kobiet mafii”, „Ostatni worek cementu” i najnowszej komedii „Pistacja”, opowieści o rodzie Macherskich… rodem z Grodziska Wielkopolskiego. Spotkanie odbędzie się w czytelni biblioteki.

Grudzień to magiczny czas, czas pieczenia pierników, ubierania choinki i radosnego oczekiwania na święta i prezenty, na które czekają szczególnie najmłodsi. Jednak, żeby dostać prezent koniecznie trzeba napisać list do Świętego Mikołaja. Dlatego 6 grudnia 2022 r. rakoniewicka biblioteka zaprosiła dzieci na wspólne pisanie listu do Św. Mikołaja. Technika napisania listu była dowolna. Można było opisać lub narysować wymarzony prezent. Przygotowane kartki szybko zapełniły się świątecznymi marzeniami. Kiedy już listy były gotowe, dzieci samodzielnie wykonały ozdobne koperty, wkładając do tego dużo serca, które zaadresowały do Świętego Mikołaja. W chwili wytchnienia uczestnicy wysłuchali opowiadania z książki Emmy Mora pt. „Mikołaj… i Święty Mikołaj” o pewnym chłopcu, który koniecznie chciał zostać Świętym Mikołajem. Na koniec spotkania z gromkim ho ho ho wkroczył do biblioteki nieoczekiwany gość. Był to Mikołaj z workiem słodyczy, którymi poczęstował uczestników i podziękował za wszystkie skierowane do niego listy, a najpiękniej przyozdobiony dodatkowo nagrodził drobnym upominkiem.