O tym, że w bibliotece można twórczo spędzić czas i dobrze się bawić przekonały się dzieci, które odwiedziły rakoniewicką bibliotekę, z okazji Tygodnia Bibliotek 2022, którego hasłem przewodnim było „Biblioteka – Świat w jednym miejscu”. Pierwsze spotkanie „Tropiciele faktów – prawda czy fałsz” odbyło się 10 maja, drugie pt. „Ciekawość pierwszy stopień do… wiedzy” 12 maja. Dzieci nie tylko zapoznały się z bogatym księgozbiorem, ale przede wszystkim dowiedziały się jak z niego korzystać. Podczas spotkania obejrzały mini teatrzyk Kamishibai, o dziewczynce, która nie lubiła czytać książek, ale z czasem przekonała się, jak ciekawe jest obcowanie z książką. Zaskoczeniem dla dzieci i dużą frajdą było odgadywanie przygotowanych dla nich i rozmieszczonych w różnych miejscach, zaszyfrowanych informacji w kodach QR, które można było odczytać po zeskanowaniu kodu, za pomocą specjalnej aplikacji. W kodach zaszyfrowane były hasła do „Bajkowej krzyżówki”, w której należało odgadnąć hasło główne. Kolejną niespodzianką, było uczestnictwo w „bibliotecznych podchodach”, w której uczestnicy musieli odgadywać przygotowane zagadki, a każda odgadnięta zagadka prowadziła do kolejnej, kierując uczestników zabawy do różnych miejsc, w poszukiwaniu ukrytego skarbu. W filii w Rostarzewie 10 maja odbyła się lekcje biblioteczna „Szkoła Czi-tam” z teatrzykiem Kamishibai oraz 12 maja „Po drugiej stronie gór”, w której wzięły udział dzieci z klasy pierwszej oraz trzeciej. Filia Jabłonna przygotowała dla dzieci gry i zabawy „Książkowe polecajki”, spotkanie odbyło się 9 maja oraz w ramach zajęć kreatywnych, które odbyły się 13 maja, zabawy z książką oraz własnoręczne robienie zakładek.