Zaproszenie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rakoniewicach w dniu 4 kwietnia 2019 roku, zgodziła się przyjąć Tanya Valko – autorka bestsellerowej „Arabskiej sagi”, a w tym : „Arabskiej żony”, „Arabskiej córki” , „Arabskiej krwi” i „Arabskiej księżniczki”. Losy Doroty – polki, która jako nastolatka poślubiła Libijczyka i wyjechała z nim do kraju jego przodków i jej dorosłej już córki Marysi, możemy także śledzić w „ Azjatyckej sadze” , która jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniego cyklu.
Autorka pochodząca z Polski, przez wiele lat mieszkała i pracowała między innymi , jako asystentka Ambasadorów RP i nauczycielka w krajach arabskich. Dzięki ogromnej wiedzy o życiu w świecie muzułmańskim jej książki zyskują na autentyczności , a fabuła jest niezwykle wciągająca.
Teraz mieszkańcy Rakoniewic mieli niezwykłą okazję poznać bliżej Tanyę Valko i dowiedzieć się więcej o kulisach powstawania popularnej serii, a także poznać jej relacje , jako naocznego świadka sytuacji na Bliskim Wschodzie po kilku latach od wybuchu Arabskiej Wiosny , dowiedzieć się jak wygląda sytuacja w Syrii , zapytać czy możliwa jest miłość międzykulturowa oraz czy małżeństwo polki z muzułmaninem ma przyszłość i jakie są losy Polaków żyjących na Bliskim Wschodzie.