Na marcowym  spotkaniu rakoniewickiego  Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 26 marca 2019 roku, dyskutowano na temat debiutanckiej książki Iwony Menzel „W poszukiwaniu zapachu snów”. Książka nie jest typową powieścią obyczajową,a raczej mieszanką różnych perypetii z życia kobiety rozdartej pomiędzy  swoją przeszłością, a teraźniejszością, oraz między swoimi marzeniami i szarą rzeczywistością. Bohaterka podejmowała różnorodne wybory dotyczące jej życia uczuciowego, relacji z własnym dzieckiem. ” W poszukiwaniu zapachu snów”- to słodko-gorzka opowieść o marzeniach, które nie zawsze warto spełniać i dążyć do ich realizacji. Czasem nasze wyobrażenia rozmijają się z rzeczywistością, a cena jaką musimy za nie zapłacić, okazuje się zbyt wysoka.

Z  okazji zbliżających się Świąt  Wielkanocnych, w trakcie spotkania przedstawiono prezentację multimedialną, o tradycjach wielkanocnych na świecie.

Celem rakoniewickiego  DKK  jest promocja literatury i przyjemności z jej czytania, integracji społecznej, a także na pożytecznym zagospodarowaniu czasu wolnego.Zależy nam także na wykreowaniu mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z literatury.

Zapraszamy na kolejne  spotkanie  dnia 30  kwietnia 2019 roku o godz.11.00