„Dolina Radości” Stefana Chwina, to książka , o której w lutym rozmawiali uczestnicy rakoniewickiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach w dniu 26 lutego 2019 roku.
Eryk Stamelmann, bohater „Doliny Radości”, to tajemniczy makijażysta gwiazd filmowych i polityków. Przychodzi na świat na początku XX wieku w Starym Gdańsku. Jego pełne zaskakujących zdażeń życie biegnie dalej, przez Monachium, Berlin, wojenną Warszawę , Moskwę, po czym powraca znowu do Gdańska.Wspaniała powieść przygodowa, świetny styl i język, ciekawa fabuła z interesującym przekazem. Ważny jest konkretny człowiek, a nie wielkie idee.
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, na spotkaniu przybliżono historię powstania tego święta. Dnia 8 marca 1910 roku podczas Międzynarodowego Zjazdu Kobiet Socjalistek w Kopenhadze, ustanowiono dzień 8 marca Międzynarodowym Dniem Kobiet. Członkinie obejrzały prezentację multimedialną, w której pokazano jak świętowano Dzień Kobiet w czasach PRL – u. Panie miło i z sentymentem wspominały tamte lata.
Następne spotkanie odbędzie się 26 marca 2019 roku o godz.11.00. Serdecznie zapraszamy
26.02.19 Zdjęcia-DKK