Dnia 29 stycznia 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była książka Meg Wolitzer pt.”Żona”. Jest to błyskotliwa i pełna ironii powieść    ze znakomitą puentą. Żona podejmuje trudny temat małżeńskiej miłości i nienawiści. Zgłębia zawiłe, destrukcyjne      i utrzymane w mroku tajemnicy układy, jakie mąż i żona potrafią w głębi serca zadzierzgnąć i realizować z żelazną konsekwencją. Ta powieść jest gorzka i czuła, zatrważająca i dowcipna, pełna smutku, ale i uśmiechu. Jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy i gdzie są granice wzajemnego oddania i lojalności w małżeństwie, czy warto milczeć, czy może lepiej krzyczeć.

Meg Wolitzer to amerykańska autorka opowiadań i kilkunastu powieści, z których najsłynniejsza to „Żona”. W 2017 roku powstała ekranizacja tej powieści.

Miłym przerywnikiem spotkania, był test ze znajomości gwary poznańskiej, dzięki któremu przypomnieliśmy mowę naszych przodków z regionu wielkopolski.

Zapraszamy na następne spotkanie dnia 26 lutego 2019 roku o godz.11.00