W dniach od 1-5 lipca br. pod hasłem „Wakacje wśród książek” odbyły się zajęcia kreatywne dla dzieci w filii bibliotecznej w Jabłonnie. Już pierwszego dnia dzieci stworzyły długi na 10 metrów obraz, przedstawiający miejsca związane z planami wakacyjnymi. W tym dniu na dzieci czekała jeszcze niespodzianka, w postaci tajemniczego kartonu, jak się okazało po otwarciu, pełnego nowo zakupionych gier planszowych, które oczywiście uczestnicy od razu rozpakowali i rozpoczęli rozgrywki. Kolejne, wtorkowe spotkanie, z okazji obchodzonego 1 lipca „Dnia Psa”, poświęcone było ukochanym, czworonożnym przyjaciołom. Dzieci wykonały portrety psiaków i dowiedziały się wielu ciekawostek na ich temat. W środę na zajęciach królował kolor. Tego dnia powstały kredowe, tęczowe obrazy na chodniku przed biblioteką i magiczne nocne drzewa wykonane pastelami. Podczas czwartkowego spotkania, mali uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością przy wykonywaniu stworzeń morskich z rolek po papierze toaletowym. W ostatni piątkowy dzień uczestnicy spędzili czas na wspólnych zabawach przy muzyce oraz raczyli się samodzielnie zrobionymi deserkami owocowymi. Biblioteka serdecznie dziękuje wszystkim dzieciom za udział w tegorocznych spotkaniach wakacyjnych.

Zajęcia wakacyjne w filii Jabłonna

Od 1-5 lipca br. w filii bibliotecznej w Rostarzewie odbywały się zajęcia wakacyjne dla najmłodszych dzieci. Podczas spotkań uczestnicy mieli okazję do rozwijania swoich zdolności manualnych, wspólnych zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej, rywalizacji przy grach planszowych oraz wspólnego czytania książek. Tydzień spotkań upłynął uczestnikom w wesołej i przyjaznej atmosferze.

Zajęcia wakacyjne w filii Rostarzewo