Drodzy Czytelnicy
0d 5 maja 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach, filie biblioteczne w Rostarzewie i w Jabłonnej rozpoczynają działalność ograniczoną do zwrotów i wypożyczania książek:
– Biblioteka Rakoniewice: pon.-pt. od godz. 11:00-17:00; czwartek 11:00-15:00
– Filia Rostarzewo: pon.-pt. od godz. 11:00-17:00; czwartek 11:00-15:00
– Filia Jabłonna: pon.-pt. od godz. 12:00-17:00; czwartek 11:00-15:00
W celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 prosimy o zastosowanie się do niżej wymienionych zasad.
➡️ Wypożyczanie książek odbywa się bez wolnego dostępu do półek. Wybrane pozycje książkowe podaje obsługa Biblioteki.
➡️ Preferowaną formą wypożyczeń jest wcześniejsze wyszukanie pozycji książkowych w katalogu on-line zamieszczonym na stronie Biblioteki pod adresem https://www.rakoniewice-gbp.sowa.pl/, i zamawianie drogą e-mailową:
– wypożyczalnia dla dorosłych: bibliotekarakoniewice@op.pl / tel. 61 44 41 156
– oddział dla dzieci: dladzieci@bibliotekarakoniewice.pl / tel. 601 363 103
– filia Rostarzewo: rostarzewo@bibliotekarakoniewice.pl / tel. 61 44 10 051
– filia Jabłonna: jablonna@bibliotekarakoniewice.pl / tel. 61 44 43 355
➡️ Możliwą formą jest określenie swoich potrzeb czytelniczych i zamawianie książek poprzez kontakt telefoniczny oraz umówienie się na określoną godzinę na powyższe numery telefonów.
➡️ Zamówione książki należy odebrać w przeciągu 3 dni roboczych. Po upływie terminu rezerwacja zostanie anulowana.
➡️ Zwroty książek odbywać się będą w wydzielonym miejscu Biblioteki. Czytelnicy korzystający z Biblioteki zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w zakresie obowiązkowego zakrywania twarzy maseczką oraz posiadania rękawiczek.
➡️ Jednocześnie obsługiwana może być tylko jedna osoba. Pozostali czytelnicy oczekują w wyznaczonym miejscu.
➡️ Zwracane książki podlegają 14 dniowej kwarantannie i nie będą przez ten czas wypożyczane.
➡️ Przestrzegamy przed próbami samodzielnego dezynfekowania książek preparatami zawierającymi alkohol i detergenty.