Gminna Biblioteka Publiczna wzięła udział w konkursie skierowanym do bibliotekarzy pt. „Biblioteka Bezglutenowa”, w którym można było wygrać zestaw książek dotyczących celiakii i ABC diety bezglutenowej. Aby otrzymać nagrodę należało wykonać przynajmniej jedno z zadań: – napisać wiersz – zrobić zdjęcie na temat bezglutenowego odżywiania – wysłać przepis na danie bezglutenowe. Nasza biblioteka napisała krótki wierszyk i przesłała przepis na bezglutenową tortillę, kwalifikując się do otrzymania nagrody. Publikacje: Justyny Tarkowskiej „Co je Jan? I dlaczego nie ciastko?”, Moniki Oworuszko „Ola, Franek i Gucio Gluten”, „Celiakia i dieta bezglutenowa” praca zbiorowa, „Dziecko na diecie bezglutenowej” praca zbiorowa, są już dostępne i można je wypożyczać. Zainteresowanych zapraszamy!