W ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który w tym roku przebiega pod hasłem ,,Porozmawiajmy o książkach Tygrysie”, 4 maja br. w naszej placówce gościliśmy grupę „Zieloną”  z rakoniewickiego przedszkola. Najmłodsi wysłuchali opowiadania z książki Walta Disneya pt. ,,Tygrys i Przyjaciele – Rodzina Tygrysków”. Następnie dzieci wspólnie wykonały pracę plastyczną przedstawiającą bohatera tej książki i jednocześnie nawiązującą do hasła przewodniego naszej inicjatywy czytelniczej. Na koniec przedszkolaki zapozowały do wspólnego zdjęcia, a w nagrodę za aktywne uczestnictwo otrzymały zakładki do książek. Miło było czytać dzieciom zwłaszcza, gdy z zaciekawieniem słuchają i uśmiech gości na ich małych twarzyczkach. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie do wspólnego czytania. Odwiedzajcie Bibliotekę, czeka na Was mnóstwo książek, a w nich wiele wspaniałych historii.

Celem akcji jest promowanie codziennego czytania dzieciom w domu i w bibliotece  jako najbardziej efektywnego sposobu rozwijania języka, poszerzania wiedzy, wychowywania przyszłych czytelników oraz budowania więzi rodzinnych i systemu wartości.

Czytamy Dzieciom – XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom