Z okazji obchodzonego 29 września br. Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który jest  świetną okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, naszą placówkę odwiedziły dzieci z rakoniewickiego przedszkola.  Spotkanie rozpoczęło się zabawą polegająca na odnalezieniu kolorowych liści z literami i utworzeniu hasła przewodniego, które brzmiało CZYTAJMY GŁOŚNO DZIECIOM. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały książki Alice Hemming pt. „Złodziej liści”, opowiadającej o wiewiórce, której ginęły kolorowe liście i o śledztwie jakie prowadziła,  aby znaleźć tajemniczego złodzieja. Miłym akcentem spotkania było przeczytanie fragmentu książki Ewy Podleś pt. „Jeżyk i jeżyny” przez Polę, rówieśniczkę z przedszkola, o co zresztą sama poprosiła. Mali uczestnicy chętnie odpowiadali na pytania związane z treścią wysłuchanej historii  oraz na inne literackie zagadki oraz z wielką ochotą  wzięli udział w zabawie zespołowej „Wiewiórki z dziupli – raz , dwa, trzy”. Na koniec dzieci zwiedziły placówkę, głównie oddział dla dzieci i zapoznały się z ofertą biblioteki. O pozytywach jakie niesie głośne czytanie warto mówić dużo i często, stanowi ono bowiem wielką skarbnicę korzyści, wpływa m.in. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, wspomaga pamięć. CZYTAJMY DZIECIOM!