W dniu 9 marca 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach odbyło się spotkanie z Piotrem Kowalczykiem – podróżnikiem, fotografem i przewodnikiem, który uczestników zabrał w podróż do trzech różnych kulturowo regionów świata. Kolorowa relacja przybliżyła zebranym owianą tajemniczością kulturę islamu, kambodżańską dżunglę oraz egzystencję w małej osadzie na środku Sahary, w którą wpleciona została historia trzech kobiet spotkanych podczas wspomnianych podróży. Tematyka spotkania była nieprzypadkowa, została dopasowana do obchodzonego 8 marca, Dnia Kobiet i miała na celu ukazanie życia i bytu kobiet w innych częściach świata. Ciekawy przekaz i niesamowita ilość ciekawostek m. in. czy niewolnictwo jeszcze istnieje, ile żon może mieć muzułmanin, gdzie jedzie najdłuższy pociąg świata, jak złapać tarantulę i gdzie jest ona przysmakiem… sprawiła, że godzinna podróż minęła zdecydowanie za szybko.