15 lutego bibliotekę odwiedziły „Biedronki” i „Żabki” z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Rakoniewicach. Dzieci mogły zapoznać się z biblioteką, a także z księgozbiorem jaki ona posiada. Podczas pogadanki mali czytelnicy dowiedzieli się jak należy szanować książki, oraz, że książki nie służą tylko do czytania. Dobrym przykładem będą tutaj książki interaktywne takie jak: „Moje Roboty Piżamorama”, , „Kto zjadł biedronkę?”, „Co kryje las?”, „Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina” i wiele innych. Jedną z takich książek dzieci poznały na zajęciach. „Naciśnij mnie” – Here Tulleta to książka edukacyjna zachęcająca do wspólnej zabawy, książka, którą trzeba potrząsnąć, na którą trzeba dmuchać i której trzeba klaskać. Dzieciom bardzo podobała się taka forma zabawy z książką, co widać na załączonych zdjęciach. Na koniec dzieci otrzymały zakładki do książek, które sami mogą pokolorować.