Uwaga Rodzice i Najmłodsi Czytelnicy‼

Startujemy z pierwszą, w naszej bibliotece edycją zapowiadanego wcześniej projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

Dotarły już do nas przesyłki z Instytutu Książki.

• Od dziś dzieci przedszkolne z roczników 2014-2017 mogą po zapisaniu się do biblioteki odebrać bezpłatną „Wyprawkę Małego Czytelnika”. W zestawie znajdziecie: książeczkę „Pierwsze czytanki dla…”, kartę do zbierania naklejek, zakładkę do książek, a dla rodziców poradnik „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.
  • Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie minimum jednej książeczki z księgozbioru dziecięcego dziecko otrzymuje 1 naklejkę, a po zebraniu 10 naklejek zostaje uhonorowane imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

RODZICU, PRZYJDŹ Z DZIECKIEM❗

• Twój maluch pozna ważne miejsce na mapie swojego dzieciństwa – BIBLIOTEKĘ.
  • Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów
    i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
  • Dziecko, jak i Ty Rodzicu macie okazję zaznajomić się z ofertą kulturalną biblioteki
    i wziąć udział w zajęciach, warsztatach i wydarzeniach organizowanych w bibliotece.

Z wyprawki mogą również skorzystać dzieci już zapisane do biblioteki
z roczników 2014-2017.

CZEKAMY NA WAS‼

Zapraszamy do naszej Biblioteki w Rakoniewicach oraz do filii bibliotecznych w Jabłonnie
i Rostarzewie.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest przez Instytut Książki,
a dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

#MałaKsiążkaWielkiCzłowiek

#InstytutKsiążki