4 września br. w Parku Krajobrazowym, przy pałacu w Rakoniewicach, odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej”, organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rakoniewicach. Przywitanie uczestników i przybyłych gości nastąpiło o godzinie 15:00. Czytanie rozpoczęto wierszem Juliana Tuwima pt. „Mieszkańcy”, który w kontekście tragifarsy Zapolskiej doskonale się wpisał. Zabawne dialogi oraz motto życiowe Anieli  Dulskiej wywołały rozbawienie u widzów, co rusz słychać było wybuchy śmiechu. Wspaniałą atmosferę po zakończeniu czytania „podkręcił” przygotowany quiz, ze znajomości przedstawionej sztuki. Prawidłowa odpowiedź nagradzana była egzemplarzem „Moralności Pani Dulskiej”, na którym można było przybić okolicznościową, pamiątkową pieczęć z Kancelarii Prezydenta RP. Spotkanie zwieńczyła „herbatka i ciastko” u Dulskiej, przy której toczyły się kuluarowe rozmowy.

rbt