Ruszyła nowa edycja 2022/2023 projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest przez Instytut Książki ze środków ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z bibliotekami publicznymi. Celem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki z dzieckiem i wypożyczenia książek.
Przypominamy pokrótce zasady uczestnictwa w projekcie:
W akcji biorą udział dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2016-2019). Na start, podczas pierwszych odwiedzin biblioteki dziecko otrzyma na własność wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek, które otrzymuje podczas każdej wizyty w bibliotece i wypożyczeniu minimum jednej książki. Uzbieranie 10 naklejek nagrodzone jest imiennym dyplomem. Wyprawka zawiera również broszurę dla rodziców, która pomoże im rozbudzać w dzieciach pasję czytania. Do odwiedzania biblioteki zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na które czeka wyprawka w ich ojczystym języku.