Książki online dla każdego.
W naszej bibliotece otrzymasz dostęp do ebooków na platformie ebookpoint BIBLIO.
Od listopada 2022 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach uruchamia dla swoich czytelników nową usługę – korzystanie z multimedialnej biblioteki cyfrowej ebookpoint BIBLIO, działającej na zasadach tradycyjnej biblioteki przeniesionej do sieci. Czytelnicy mają zapewniony bezpłatny dostęp do publikacji we wszystkich formatach: ebooków, audiobooków i kursów video. BIBLIO oferuje zbiór literatury beletrystycznej i popularnej, specjalistycznej, edukacyjnej oraz poradników i przewodników. W ebookpoint BIBLIO czytelnicy mogą korzystać zarówno poprzez witrynę, jak i aplikację mobilną z ebooków, audiobooków i nagrań video. Obecnie w zasobach tej biblioteki cyfrowej znajduje się 45446 tys. publikacji, w tym 39747 e-booków, 5340 audiobooków oraz 359 kursów video. Zapraszamy do korzystania z Multimedialnej Biblioteki Cyfrowej ebookpoint BIBLIO.
ZASADY KORZYSTANIA Z DOSTĘPU DO EBOOKPOINT BIBLIO:
1. Możliwość wypożyczania e-booków mają czytelnicy zarejestrowani w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach. Warunkiem jest posiadanie konta nieobciążonego żadnymi zaległościami.
2. Biblioteka dysponuje ograniczoną liczbą kodów na każdy miesiąc. Liczy się kolejność zgłoszeń.
3. Kody wydawane są od 1 roboczego dnia miesiąca (jeżeli 1 dzień miesiąca przypada w sobotę, kody wydawane są od poniedziałku) podczas:
– osobistej wizyty w Gminnej Bibliotece Publicznej
– poprzez pocztę elektroniczną na adres: bibliotekarakoniewice@op.pl
> w wiadomości należy podać: imię i nazwisko oraz numer karty czytelniczej,
> nie będą brane pod uwagę maile z prośbą o więcej niż jeden kod,
> po pomyślnym zweryfikowaniu konta – kod zostanie wysłany,
> weryfikowane będą maile wysłane pierwszego roboczego dnia miesiąca od godziny 8:00,
> brak odpowiedzi na maila jest równoznaczny z brakiem dostępności kodu.
4. Obowiązuje zasada: jedno konto czytelnicze – jeden kod.
5. Kod jest aktywny przez 30 dni licząc od zalogowania.
6. Uzyskany przez czytelnika kod musi być aktywowany najpóźniej do końca miesiąca, w którym został pobrany. W przeciwnym wypadku kod wygasa.
7. Odebrany kod dostępu aktywujemy na stronie internetowej https://biblio.ebookpoint.pl/
8. Czytelnik, który nie aktywuje otrzymanego kodu, ma blokadę na wydanie kodu w następnym miesiącu.
Zapoznaj się z instrukcją logowania za pomocą kodu.

instrukcja logowania za pomocą kodu – wpis na stronie

instrukcja rejestracji – wideo

instrukcja logowania – wideo