7 czerwca, w ostatnim dniu obchodzonego w naszej bibliotece Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, do naszej placówki przybyły dzieci z grupy „Żółtej” z rakoniewickiego przedszkola. Tym razem  najmłodsi mieli okazję podróżować z bohaterami książki Marcina Brykczyńskiego pt. ,,Jedzie pociąg…”. W tej wierszowanej historyjce na wyprawę pociągiem wyruszyły różne zwierzęta. Każde z nich spędza podróż w odrębnym wagoniku w zaciszu, w którym czuje się najlepiej. Panda nakłada makijaż, wiewiórka wybija szalone rytmy na swym bębenku, małpka zajada się bananami, a krokodyl słodyczami. Oprócz tych zwierząt znajdziemy w książeczce jeszcze m. in. słonia, wilka, jelenia czy mrówkojada. Słuchając uważnie, dzieci bardzo sprawnie naśladowały czynności jakie w trakcie podróży, wykonywali bohaterowie tej książeczki. Następnie najmłodsi mogli sami wybrać dwie kolejne książeczki do czytania. Wybór padł na zabawnie ilustrowaną historyjkę Katarzyny Vanevskiej pt. ,,Jeżyk i Sprężynka” oraz Anity Głowińskiej pt. ,,Kicia Kocia w przedszkolu”, która świetnie przedstawia życie przedszkolaka. Na koniec dzieci wykonały zakładkę do książek i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie w bibliotece.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – grupa przedszkolna „Żółta”.