W myśl przysłowia „Co się odwlecze, to nie uciecze”, w czwartek, 2 marca do rakoniewickiej biblioteki przybyła grupa przedszkolaków, która wzięła udział, w mających się odbyć wcześniej – 26 lutego zajęciach z okazji „Dnia dinozaura”. Czterolatków z grupy  „Fioletowej”, którzy wzięli udział w zajęciach, już na wejściu do budynku czekała „niespodzianka” w postaci tajemniczych śladów, które zaprowadziły ich do sali, gdzie czekała na nich pani bibliotekarka, która przygotowała dla nich różne ciekawostki na temat dinozaurów, których świat niezmiennie fascynuje, zarówno dzieci jak i dorosłych. Dzieci miały również okazję poprzeglądać znajdujące się w zasobach biblioteki książki, na temat tych żyjących 4,5 miliarda temu, potężnych gadów. Następnie samodzielnie wykonały przestrzennego dinozaura, którego wykonanie sprawiło im wielką frajdę. Spotkanie było bardzo udane. Przedszkolaki wróciły do przedszkola bogatsi nie tylko o wiedzę na temat dinozaurów, ale także z własnoręcznie wykonanym dinozaurem.