Miesiąc styczeń to czas podsumowań roku minionego! Chcemy szczególnie podziękować rodzicom i naszym najmłodszym Czytelnikom, którzy przystąpili do projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej ogólnopolskiej kampanii społecznej Instytutu Książki nasza biblioteka włączyła się w 2020 roku. Z roku na rok projekt zyskuje coraz większe zainteresowanie. W roku 2023 do projektu przystąpiło: w Rakoniewicach 44 małych czytelników, w filii Rostarzewo 15, a w filii Jabłonna 10, co ogromnie nas cieszy. Jeśli Twoje dziecko jest w wieku 3-6 lat, a jeszcze nie jest zapisane do Biblioteki, bądź jest zapisane, ale nie bierze jeszcze udziału w projekcie to serdecznie zapraszamy.
Zasady są proste. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi placówkę rakoniewickiej biblioteki lub jej filie w Rostarzewie albo Jabłonnie, już na starcie otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Dlaczego warto wziąć udział w projekcie i odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?
– Przedszkolak może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
– Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
– Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
RODZICU przekazanie miłości do czytania jest prezentem na całe życie!