Jednym z wydarzeń, które zaplanowała Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach, w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, było spotkanie z pisarzem, panem Łukaszem Wierzbickim, którego biblioteka gościła już wcześniej w miesiącu kwietniu, w Rakoniewicach. Tym razem spotkanie odbyło się w filii w Jabłonnie. Nasz wyjątkowy gość jest autorem wielu książek skierowanych do młodego czytelnika m. in. „Afryka Kazika”, „Ocean to pikuś”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Wokół świata na wariata” i najnowszej „Co hrabia porabia?”. Pan Łukasz w bardzo przystępny sposób przedstawił historię tworzenia swoich książek i ukazanych w nich wydarzeń historycznych. Głównym tematem opowieści są fantastyczne podróże i przygody, które według autora są godne przypomnienia i utrwalenia w naszej pamięci. Zachęcał dzieci i młodzież do „ruszenia się” z miejsca i rozpoczęcia przygody życia. Opowieści pana Łukasza urozmaiciły rekwizyty, które autor przywiózł ze sobą, i które wzbudzały wśród uczestnikach ogromne zaciekawienie. W spotkaniu wzięła udział młodzież szkolna z Jabłonny oraz dzieci z przedszkola „Leśna Baza” z Elżbiecin. Biblioteka dziękuje serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu, a panu Łukaszowi za niezwykle barwne i ciekawe historie. Tym spotkaniem zakończyliśmy obchody Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim w filii Jabłonna.