22 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach odbyło się niecodzienne spotkanie autorskie z Lilią Lewandowską, nastoletnią mieszkanką Rakoniewic, uczennicą miejscowej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich. Lilia ma dopiero 10 lat i jest autorką dwóch książeczek, które zostały wydane w serii kolekcjonerskiej przeznaczonej dla rodziny i przyjaciół, przez wydawnictwo „Białe Pióro” Jedna z nich nosi tytuł „Tacy jak My” i opowiada o samej autorce, jej wspomnieniach, przeżyciach i walce z niepełnosprawnością, bo Lilia urodziła się z poważną wadą serca i porażeniem mózgowym. Druga pt. „Ciemnoskóra” to historia wymyślona, opowiadająca o szesnastoletniej, ciemnoskórej dziewczynie, jej przejściach związanych z rodzinną tragedią oraz walce z odrzuceniem przez środowisko. W trakcie spotkania Lilia opowiedziała o tym z jakimi trudnościami boryka się w związku z swoją niepełnosprawnością, relacjach z rodziną,  koleżankami i kolegami szkolnymi, przyjaźniach zawartych na turnusach rehabilitacyjnych, ale przede wszystkim o swoich marzeniach i kto ją wspiera w ich realizacji. O tym, że Lilia ma wokół siebie ogrom życzliwych ludzi świadczyła pełna sala. Podczas spotkania nie brakowało wzruszających momentów, wywołujących łzy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i przybyłym gościom za ciepłe słowa i wsparcie okazane Lilii, co zapewne doda jej skrzydeł do dalszej pracy i realizacji swoich planów.