Dnia 5 lutego 2020 roku najmłodsi użytkownicy rakoniewickiej Biblioteki Publicznej oraz filii bibliotecznej w Rostarzewie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. ,,Nowe przygody Doktora Dolittle” w wykonaniu artystów Studium Teatralnego KRAK-ART w Krakowie. Młodzi widzowie zapoznali się z przygodami sympatycznego i pomysłowego Doktora Dolittle, który w niezwykły sposób niósł pomoc afrykańskim zwierzętom. Dzieci były zachwycone grą aktorów, kolorowymi kostiumami oraz barwną i ciekawą scenografią. W trakcie przedstawienia artyści zachęcali dzieci do aktywnego udziału w spektaklu. Mali uczestnicy dowiedzieli się jak ważne jest pomaganie zwierzętom. Spotkanie teatralne było dla wszystkich niezwykłym przeżyciem, dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń, za co nagrodzono artystów gromkimi brawami.