Z racji tego, że obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, przypadły w tym roku niedzielę (23.04.), Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach zaprosiła przedszkolaków z grupy Turkusowej na lekcję biblioteczną, w środę 26 kwietnia. Tematem spotkania była książka. Najmłodsi dowiedzieli się m. in. jaką „ścieżkę” musi przejść książka, od autora począwszy do momentu zakupu w księgarni, bądź wypożyczenia w bibliotece oraz co to są prawa autorskie i kogo dotyczą. Mali uczestnicy wysłuchali również fragmentu książki Antoniego Cieszydruka-Oczki pt. „Jaś Czytalski w bibliotece”. W trakcie spotkania dzieci stworzyły własną książkę, z narysowanych historii pt. „Co lubię…”. Na kartach książki znalazły się: gra w piłkę, czytanie książeczek, taniec, jedzenie lodów i pizzy, ulubione zwierzaczki, spacery na świeżym powietrzu… Autorstwo swojej pracy, każde dziecko potwierdziło odciskiem kciuka. Powstałą książkę zabrały do przedszkola.