17 listopada najmłodsi mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu aktorów teatru „Blaszany Bębenek”. Przedstawienie odbyło się w Rakoniewicach, Jabłonnie i Rostarzewie.
„Czarnoksiężnik z krainy Oz” to niezapomniana przygoda małej Dorotki, która za sprawą potężnego tornada trafia do magicznej krainy Oz. Dziewczynka spotyka tam przyjaciół: Stracha na Wróble, Tchórzliwego Lwa oraz Blaszanego Drwala, którzy pomagają jej dotrze do władcy tego świata. Dorotka wierzy, że tylko z jego pomocą będzie mogła wrócić do domu. Dzięki kolorowej scenografii widzowie kolejno trafili  na farmę Dorotki i do lasu, do zamku złej czarownicy i na łąkę. Interaktywna forma przedstawienia sprawiła, że dzieci chętnie włączyły się w pomoc Dorotce w znalezieniu odpowiednich wskazówek, brały udział w żywiołowym tańcu. Spektakl pokazał dzieciom, że warto odkrywać możliwości, które w nas drzemią, że nie należy poddawać się mimo przeciwności losu i szukać pomocy u przyjaciół.. Dzieci z uwagą śledziły losy bohaterów. Za aktywny i entuzjastyczny udział małym widzom serdecznie dziękujemy.