„W RYTMIE BIBLIOTEKI” tak brzmiało hasło przewodnie zajęć  wakacyjnych w filii bibliotecznej w Rostarzewie, które odbywały się w dniach od 11-15 lipca br. Pierwszy poniedziałkowy dzień upłynął na malowaniu farbami akwarelowymi na kamieniach z morskiej plaży, dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością. Drugiego dnia dzieci odwiedziły pracownię krawieckiej Pani Justyny Horowskiej, gdzie poznały tajniki wykroju i szycia i otrzymały w prezencie piękne ekologiczne torby bawełniane, które po powrocie do biblioteki ozdobiły kolorowymi flamastrami do tkanin. Środa upłynęła na świętowaniu „Międzynarodowego Dnia Frytek” dzieci dowiedziały się o święcie, własnoręcznie pokroiły ziemniaki na frytki, następnie degustowały usmażone frytki oraz wzięły udział w grach i zabawach. W czwartek dzieci głośno czytały książkę pt. „Franek i zielony stworek”. Tego dnia uczestnicy bawili się również w letni salon piękności czyli odrysowanie na kartonie dłoni, wycięcie i ozdabianie kolorowymi lakierami, było też malowanie twarzy i projektowanie tatuaży. Piątkowe spotkanie zakończyło się czytaniem książki „Zuzia i piesek w kratkę” tworzeniem plakatów z nakrętek pt. „Balon” i „Łąka” zabawami  i grami zręcznościowymi na świeżym powietrzu. Zajęcia zakończyły się „bibliotecznym party”, był popcorn, paluszki, chrupki i cukierki. Tydzień upłynął twórczo, wesoło i sympatycznie.