f4Serdecznie witamy na naszej nowej stronie internetowej. Witryna będzie aktualizowana na bieżąco w celu informowania Państwa o wszelakich konkursach, imprezach, spotkaniach, informacjach lokalnych oraz o codziennym życiu Gminnej Biblioteki Publicznej w Rakoniewicach.

Biblioteka organizuje wiele zajęć w tym: konkursy plastyczne i literackie dla dzieci. W okresie zimowym organizowane są wieczory bajek. Ponadto w czasie ferii i letnich wakacji prowadzone są zajęcia sportowe, taneczne i zgadywanki. Nasza biblioteka często gości teatr z Krakowa „ART.-RE” na którym dzieci mają okazję spotkać się z prawdziwymi aktorami i obejrzeć teatr na żywo.

Co roku biblioteka obchodzi „Światowy Dzień Pluszowego Misia” oraz organizowany jest wieczór andrzejkowy podczas którego dzieci dowiadują się o tradycjach i zabawach organizowanych w ten właśnie wieczór.

Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach podlegają 4 filie biblioteczne: w Łąkiem, Rostarzewie, Jabłonnej i Ruchocicach. Godziny otwarcia placówek dostępne są pod tym linkiem.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony oraz naszych placówek.