Serdecznie witamy na naszej nowej stronie internetowej. Witryna będzie aktualizowana na bieżąco w celu informowania Państwa o wszelakich konkursach, imprezach, spotkaniach, informacjach lokalnych oraz o codziennym życiu Gminnej Biblioteki Publicznej w Rakoniewicach.

Biblioteka organizuje wiele zajęć w tym: konkursy plastyczne i literackie dla dzieci. W okresie zimowym organizowane są wieczory bajek. Ponadto w czasie ferii i letnich wakacji prowadzone są zajęcia sportowe, taneczne i zgadywanki.

Nasza biblioteka często gości teatr z Krakowa „ART.-RE” na którym dzieci mają okazję spotkać się z prawdziwymi aktorami i obejrzeć teatr na żywo.

Co roku biblioteka obchodzi „Światowy Dzień Pluszowego Misia” oraz organizowany jest wieczór andrzejkowy podczas którego dzieci dowiadują się o tradycjach i zabawach organizowanych w ten właśnie wieczór.

Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach podlegają 4 filie biblioteczne: w Łąkiem, Rostarzewie, Jabłonnej i Ruchocicach. Godziny otwarcia placówek dostępne są pod tym linkiem.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony oraz naszych placówek.

WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH

Dokumentem uprawniającym do korzystania z wypożyczalni jest KARTA BIBLIOTECZNA, którą czytelnik otrzymuje przy zapisie po okazaniu dowodu tożsamości

OFERUJEMY:

• Księgozbiór – 13755
  • Katalog on-line dostępny w internecie i na wydzielonych 3 stanowiskach komputerowych
  • Wypożyczalnia międzybiblioteczna – na zamówienie czytelników realizujemy wypożyczenia z innych bibliotek
  • Książka na telefon – książki dostarczane są czytelnikom którzy ze względu na niepełnosprawność nie mogą odwiedzić biblioteki
  • Usługi ksero

WYPOŻYCZALNIA DLA DZIECI

Oddział jest miejscem, gdzie oprócz wypożyczenia książek można miło i ciekawie spędzić czas. Przeglądy książek, zgaduj zgadula, opowiadania bajek, konkursy to tylko niektóre z form pracy z dziećmi.

Na bieżąco przeprowadzane są lekcje przysposobienia bibliotecznego dla przedszkolaków oraz dla uczniów miejscowej szkoły.

FILIA ROSTARZEWO

• Księgozbiór – 8334
  • 1 stanowisko komputerowe
  • Zajęcia dla dzieci