„Kolorowe wakacje w Bibliotece”, takie hasło przyświecało tegorocznym zajęciom wakacyjnym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach. Zajęcia przeznaczone były dla dzieci w wieku od 6-12 lat i odbywały się od 18-22 lipca br. W trakcie spotkań dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, ruchowych, muzyczno-tanecznych, grach edukacyjnych, rozwiązywaniu zagadek i rebusów. Podczas zajęć powstały m. in. „pudełka na skarby” metodą decoupage, kolorowe lampiony malowane farbami witrażowymi, zwierzątka z baloników, makijaże twarzy, „chodnikowe” rysunki wykonane kolorową kredą. Niewątpliwą atrakcją były kolorowanki 3D, które ożywały na smartfonach i tabletach po uruchomieniu specjalnej aplikacji. W myśl tego, że „śpiewać każdy może” dzieci nauczyły się piosenki pt. „Mądra rzeka”. Zorganizowane przez bibliotekę zajęcia  pozostawiły miłe wspomnienia, a uczestnicy przekonali się, że przy odrobinie wyobraźni można spędzić twórczo czas, nabyć nowych umiejętności, tworzyć interesujące rzeczy i wesoło bawić się w gronie rówieśników. Młodzi uczestnicy wakacyjnych zajęć po raz kolejny przekonali się, że Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki. Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach dziękuje wszystkim dzieciom i gorąco zachęca do udziału w wakacyjnych spotkaniach już za rok!