Na kolejnym spotkaniu podczas głośnego czytania z klasą I a z rakoniewickiej szkoły udaliśmy się w „Literacką podróż lokomotywą Juliana Tuwima”. Podróżując od stacji do stacji dzieci wysłuchały różnych wierszyków, odgadywały zagadki, inscenizowały scenki rozgrywające się w czytanych utworach. Swoją podróż uczestnicy zakończyli w bibliotece malując farbami wagoniki, które zostały doczepione do przygotowanej lokomotywy, tworząc kolorowy, bajeczny pociąg. Głośne czytanie, w połączeniu z różnymi zabawami, bardzo się młodym uczestnikom spotkania podobało.

W ramach obchodów Tygodnia Głośnego Czytania biblioteka w Rakoniewicach gościła uczniów klasy I c ze Szkoły Podstawowej. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję podróżować ze ślimakiem Jasiem bohaterem książki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Podróż na jednej nodze”, który wybrał się do swojej ukochanej cioteczki na imieniny. W trakcie czytania dzieci poszukiwały maleńkiego ślimaczka na kartach książki i dopingowały go do kontynuowania podróży. Jaś w swojej wyprawie korzysta z rozmaitych środków lokomocji. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci zatańczyły do piosenki „Zakręcony ślimak”. Ostatnim punktem spotkania było samodzielne wykonanie ślimaczka Jasia, bohatera opowiadania. Zadanie tak spodobało się dzieciom, że powstały całe rodziny ślimaczków.