Dnia 09 października 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach gościła aktorów teatru KRAK-ART z Krakowa,którzy zaprezentowali dzieciom bajkę pt.,,Cyrk leśnych robaczków.”Spektakl obejrzały dzieci z rakoniewickiego przedszkola.Przedstawienie opowiadało o mieszkańcach leśnej polany,którzy pewnego dnia zaniepokoili się dziwnym obiektem,jaki pojawił się na skraju lasu,jak się później okazało,był to pająk,który otworzył cyrk i szukał wśród owadów uzdolnionych artystów.Biedne owady nie wiedziały jednak,że pająk wymyślił podstęp i w ten sposób chciał zwabić je w pułapkę.Z pomocą przybył niepozorny żuczek-poeta,który uratował mieszkańców łąki.Muzyczne i kolorowe przedstawienie przeniosło dzieci w świat maleńkich owadów.Przedszkolaki miały okazję aktywnie w nim uczestniczyć,tańcząc razem z aktorami.W przedstawieniu poruszane były takie tematy jak :bezpieczeństwo,współpraca,przyjaźń,a dzieci dowiedziały się,że nie ten jest bohaterem kto ma spryt,jest dobrze ubrany,lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce.Spektakl wszystkim bardzo się podobał,a oglądający nagrodzili aktorów gromkimi brawami.