Po raz kolejny, Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach przyłączyła się do grających z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, której tegorocznym celem była zbiórka „Płuca po pandemii”, z przeznaczeniem na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc u dzieci i dorosłych. Na początek w naszej bibliotece pojawiła się puszka, do której odwiedzający czytelnicy mogli wrzucać pieniążki. W dniu finału z kolei postanowiliśmy zadbać o podniebienia uczestników . W obsługiwanej przez nas kawiarence pojawiły się pyszne domowe ciasta upieczone przez panie bibliotekarki oraz panie z zaprzyjaźnionych Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Rakoniewice. Na stoisku obowiązywało hasło „Dzisiaj z Orkiestrą gramy – więc diety nieprzestrzegany”, co sprawiło, że serwowane słodkości szybko się rozchodziły. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą kawiarenkę, przede wszystkim, za Wasze „gorące„ serca!!! Do naszej puszki zebraliśmy 1714,92 zł. Zebrane środki zasiliły sztab rakoniewickiego ROK-u.