W ramach tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece oraz filiach w Rostarzewie i Jabłonnie gościł Pan Poeta, autor  Ptasiej serii, książeczek z morałem, w każdej z nich ukryta jest cenna, życiowa lekcja. Recytowanie rymowanego tekstu przez autora z pamięci  i z zabawną intonacją sprawiło, że mali uczestnicy słuchali z wielką uwagą i na zadawane pytania dotyczące usłyszanej treści, odpowiadali bezbłędnie. Pacynkowo – zabawowe warsztaty bardzo się dzieciom podobały, wyzwalały wiele pozytywnej energii i dużo radości. Wszystkich tych, którzy nie mieli okazji być na spotkaniu zapraszamy do wypożyczania książek Pana Poety: o „Kurze, co tyła na diecie”,  „Sowie, co bałagan ma w porządku”, „Wróblu, co oćwierkał sąsiadów”, „Kruku, co kracze pokrakanie”, „Pawiu, co ogon miał z przyjaźni”, ”Kaczce, co przebrała miarkę”. Książki dostępne są we wszystkich naszych placówkach.