Z radością informujemy, że w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach powstała „półka ukraińska” na której znalazły się książki dziecięce, które biblioteka otrzymała w ramach projektu „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”, realizowanym wspólnie przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki. Celem projektu jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli swój nowy dom. Książki zostały opracowane i czekają na małych ukraińskich czytelników. Zapisz się i wypożyczaj.

Українські книжки для дітей у нашій бібліотеці!

Раді повідомити, що у Міській публічній бібліотеці в Раконєвіцах створено «Українську поличку», на якій зібрано дитячі книжки, які бібліотека отримала в рамках проекту «Подаруй книжку українським дітям», який реалізову є спільно Фонд Митрополія Дітей та Інститут книги. Мета проекту – забезпечити доступ до літератури рідною мовою для біженців з України, які знайшли свійновий дім у Польщі. Книги чекають на маленьких українських читачів. Запишіться та орендуйте.
Ласкаво  просимо!