25 października 2023 r. mieliśmy przyjemność gościć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach Marcina Walczaka, autora powieści kryminalnych:  „Degustator” podejmującej temat nielegalnego handlu krwią i organami ludzkimi oraz  najnowszej pt. „Wiedźma”. Inspiracją do napisania „Wiedźmy” stała się zasłyszana, lokalna historia o doruchowskim procesie kobiet podejrzewanych o czary. Autor w ciekawy sposób wykorzystał wątek „polowania na czarownice” do zwrócenia uwagi na problemy społeczne, takie jak temat przemocy wobec osób nieletnich, nie tylko tej fizycznej, ale też psychicznej, która rozgrywa się w czterech ścianach i nierzadko ignorowana jest przez najbliższe otoczenie, co często prowadzi do tragicznych konsekwencji. Akcję obu thrillerów autor umieścił w dobrze znanej sobie okolicy – „Degustatora” w Pleszewie, „Wiedźmę” w Ostrzeszowie. Nasz gość „okrasił” spotkanie sporą dawką historii i anegdot związanych z powstawaniem swoich powieści. Wszystko przeplatane było muzyką, ponieważ autor kryminałów okazał się także utalentowanym wokalistą. Mieliśmy okazję posłuchać coverów w jego wykonaniu m. in. Grzegorza Turnaua „Jak linoskoczek”, Inwokacji z „Pana Tadeusza”, „Wspomnienie” Czesława Niemena , co sprawiło, że było to ciekawe i niekonwencjonalne spotkanie. Czytelnicy mieli również możliwość nabycia książek z autografem autora. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym ciekawym wydarzeniu. Biblioteka posiada książki autora w swoim księgozbiorze. Zapraszamy więc do biblioteki tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu, a chcieliby przeczytać książki autora.