W dniu 2 kwietnia 2019 roku Gminną Bibliotekę Publiczną w Rakoniewicach odwiedziły dzieci z rakoniewickiego przedszkola. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w rocznicę urodzin znakomitego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena , jego bajki znają prawie wszyscy w najdalszym zakątku naszego globu. Poznane po raz pierwszy w dzieciństwie, głęboko zapadają w pamięci i zostają z nami przez całe życie.
Podczas wizyty dzieci miały możliwość zobaczyć jak dużo różnorodnych książek posiada biblioteka. Przedszkolakom przybliżono twórczość H.Ch. Andersena, wysłuchały pięknej baśni pt. „Brzydkie kaczątko”. Dzieci poznały serię książek o „ Tupciu Chrupciu ” – małej myszce. W każdej części tej serii Tupcio Chrupcio odkrywa otaczający go świat i uczy się stawiać czoło codziennym trudnościom, książki te mają charakter edukacyjny, pokazują dzieciom, że samodzielność jest całkiem łatwa, a chodzenie do przedszkola to fajna przygoda.
Każde spotkanie z książką rozwija wyobraźnię i pozwala od najmłodszych lat zaprzyjaźnić się z nią. Miłość do książek jest prezentem na całe życie.