W miesiącu maju z okazji obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, my bibliotekarze szczególnie staramy się zachęcić do odwiedzania bibliotek, czytania książek i korzystania z oferty jaką kierujemy do naszych czytelników. Z tej racji, 16.05. br. po raz kolejny odbyła się lekcja biblioteczna, z udziałem przedszkolaków rakoniewickiego przedszkola. W spotkaniu wzięła udział grupa „Fioletowa”. Najmłodsi wysłuchali wiersza Beaty Szelągowskiej pt. ,,Moje bajki”, który pięknie przedstawia świat baśni i zachęca do czytania książek. Swą uwagę dzieci skupiły na zasadach korzystania z książek i porównały je z przepisami, o których usłyszały z książki Anity Głowackiej pt. ,,Kicia Kocia w bibliotece”. Uczestnicy spotkania chętnie opowiadali o swych ulubionych bohaterach z przeczytanych książek i udzielali odpowiedzi na bajkowe zagadki. Lekcja szybko dobiegła końca, a uczestnicy bogatsi o kolejną dawkę wiedzy na temat jak funkcjonują biblioteki wrócili do przedszkola. Dziękujemy dzieciom za wspaniałą aktywność i miło spędzony czas.