15 maja br. kontynuując Tydzień Bibliotek, w rakoniewickim Oddziale dla dzieci gościliśmy przedszkolne dzieci, z grupy Turkusowej i Koralowej. W spotkaniu główną rolę odegrał teatrzyk kamishibai, za pomocą którego najmłodsi wysłuchali opowieści Emmy Perry pt. ,,Nie lubię książek. Koniec kropka.” Książka z nieco przekornym i zdawać by się mogło negatywnym tytułem, tak naprawdę niesie przesłanie dla młodego czytelnika, że warto czytać książki, bo to one właśnie budują naszą wyobraźnię i chęć aby poznawać więcej i więcej. Dzieci ochoczo odpowiadały na zadawane pytania, wymieniały tytuły książek jakie już zostały im przeczytane i opisywały kolorowy świat, w jaki mogły się przenieś w trakcie czytanych opowiadań. Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa, która polegała na ułożeniu książek od największej do najmniejszej oraz od najgrubszej do najcieńszej. Na koniec przedszkolaki zwiedziły całą placówkę i otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.