W ramach trwającego Tygodnia Bibliotek, 15 maja filię biblioteczną w Rostarzewie odwiedziła grupa „Misie” z wychowawcą Joanną Wieczorek, Dzieci wysłuchały opowiadania „Słodkie kłopoty łakomej wiewiórki”, o realiach współczesnego życia. Bajka uczy poszanowania przyrody i porusza wątek odżywiania i zdrowego stylu życia. Po jej wysłuchaniu dzieci zabawiły się w „dziuple do wynajęcia”, zabawę „prawda czy fałsz” oraz wykonały pracę plastyczną, która polegała na pokolorowaniu, tylko zdrowych produktów. Mali uczestnicy spotkania dowiedzieli się o programie „Mała książka wielki człowiek”, i o tym jak można się zapisać do biblioteki. Dzieci ochoczo przeglądały książki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy poczęstowali się zdrową przekąską – marchewką.