W ramach zaplanowanych spotkań z okazji „Tygodnia Bibliotek”, 10 maja placówkę w Jabłonnie odwiedziły klasy trzecie i czwarte ze swoimi opiekunami z miejscowej szkoły. Natomiast po popołudniu tego samego dnia bibliotekę odwiedziła stała grupa dzieci uczestniczących w zajęciach cyklicznych w piątki. Grupa trzecioklasistów po wstępnych rozmowach o tym , jakie książki czytają i polecają swoim rówieśnikom, rozpoczęła przygotowania do gry „Baśniowe pudełko”. Dzieci zrobiły karty do gry, które następnie w grupach wylosowały po jednej w każdym kolorze. Z tych kart dzieci stworzyły baśnie o różnej, ciekawej i interesującej treści. Niektóre grupy bez problemu stworzyły opowieść, a inne miały mały kłopot, by utworzyć baśń z 10 zdań. Grupa czteroklasistów, bardzo chętnie rozmawiała o swoich ulubionych książkach i ich bohaterach. Zachęcała inne koleżanki i kolegów do czytania książek z biblioteki . Uczestnicy zapoznali się z naszym księgozbiorem, szczególne zainteresowanie wzbudziły zakupione nowości. Na zakończenie pogaduszek o książkach młodzież rozwiązywała krzyżówkę związaną z biblioteką. Na popołudniowych zajęciach kreatywnych uczestniczące grupa uczestniczących dzieci bawiła się układaniem haseł i rysowaniem rysunków na chodniku przed biblioteką. Potem dzieci robiły żabki metodą origami, grały w gry planszowe i robiły obrazki pastelami.