„Odlotowe wakacje” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach, które odbywały się od 10-14 lipca 2023 r. stały się już tylko wspomnieniem.  Przypomnijmy sobie zatem co działo się podczas tygodniowych spotkań. Zajęcia przeznaczone były dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Każdego dnia na uczestników czekały inne zadania. Podczas zajęć plastyczno-technicznych powstały piękne letnie pejzaże oraz  ramki na wakacyjne zdjęcia, dzieci zrobiły również zabawkę z kartki papieru tzw. pukawkę. W dniu doświadczeń uczestnicy mieli okazję poobserwować różne zjawiska np. co pływa, a co tonie, unoszące się kropelki, przenikanie kolorów itp. W trakcie bibliotecznych spotkań nie zabrakło także muzyki i sportowej rywalizacji. Dzieci poznały nasze tańce narodowe oraz tańce innych państw i same próbowały je zatańczyć. Chętnie brały udział w zabawach sportowych: torze przeszkód, przeciąganiu liny, slalomowych wyścigach, grze w zbijanego oraz zabawach w ciuciubabkę oraz gąski, gąski do domu. Tematem przewodnim ostatniego dnia była  książka Anny Śliwińskiej pt. „Przygody i Draki Alpaki Kaki”, po jej wysłuchaniu najmłodsi chętnie odpowiadali na pytania związane z perypetiami sympatycznej alpaki. Sporą niespodzianką tego dnia były prawdziwe alpaki, które zawitały na zajęcia. Sympatyczna Pani Kasia, ich właścicielka, przekazała dzieciom wiele ciekawych informacji na temat tych zwierząt, a później dzieci mogły je karmić, głaskać,  a nawet dawać im buziaki. Dodatkową atrakcją wakacyjnych zajęć w bibliotece, było spotkanie z Teatrem Lalek Kukiełka z Ptaszkowej, i obejrzenie spektaklu pt. „Dobro wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”, który został bardzo pozytywnie odebrany przez widownię. Wakacyjne zajęcia w bibliotece minęły szybko, ale był to tydzień pełen dobrej zabawy i wielu pozytywnych wrażeń.

„Odlotowe wakacje w bibliotece”