W ramach Tygodnia Bibliotek w dniu 21 maja 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach odbył się spektakl dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Maska z Krakowa pt. ”PRASTARA KSIĄŻNICA – SKARB I TAJEMNICA …. bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi ”. W dzisiejszym świecie często mawia się, że Internet to skarbnica wiedzy. Bez trudu i większego wysiłku znajdziemy tam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy to oznacza, że biblioteki pustoszeją ? Książki i papierowe encyklopedie nie są nam już potrzebne ? Nic bardziej mylnego ! Krakowscy aktorzy zabrali widzów w podróż do odległej wyspy na poszukiwania skarbu. Tylko czy główna bohaterka odnajdzie skarb bez pomocy Internetu ?

Celem spektaklu było ukazanie, że świat nie zamyka się tylko w „szklanym ekranie” , a prawdziwe życie toczy się poza nim, miał także uświadomić jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni kontakt z drugim człowiekiem, prawdziwa przyjaźń , wzajemna pomoc i szacunek dla drugiej osoby, miał również zachęcić dzieci do czytania książek i korzystania z biblioteki.

W spektaklu udział wzięły dzieci z przedszkola z Rakoniewic.