„8 – 15 maja XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 #biblioteka ‘’ – za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Dnia 20 maja 2019 roku Gminną Bibliotekę Publiczną w Rakoniewicach odwiedziły dzieci z rakoniewickiego przedszkola. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką , zawodem bibliotekarza oraz propagowanie głośnego czytania. Przedszkolaki z zainteresowaniem zwiedziły bibliotekę. Podczas rozmowy chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach z książką, dla niektórych była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci zostały zapoznane z zasadami przebywania w bibliotece, a także dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem. Kolejnym punktem spotkania było głośne czytanie książki – „Kicia Kocia w bibliotece” , książki z tej serii są uwielbiane przez dzieci i wysoko oceniane przez rodziców. Po odwiedzinach dzieci wykonały prace plastyczne z motywem biblioteki. Z tych prac wykonano wystawę, którą można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki. W dniu 21 maja 2019 roku odbył się spektakl teatralny dla dzieci pt. „PRASTARA KSIĄŻNICA – SKARB I TAJEMNICA… bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi” . Spektakl ukazał nam jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa przyjaźń, wzajemna pomoc i szacunek.
Bardzo serdecznie dziękujemy za odwiedziny.