W czwartek 30 maja 2019 roku Gminną Bibliotekę Publiczną w Rakoniewicach odwiedziła grupa dzieci 4 i 5 – latków z rakoniewickiego przedszkola. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak się w niej zachować oraz w jaki sposób dbać o książki. Następnie z zainteresowaniem wysłuchały książki Anity Głowińskiej pt. „ Kicia Kocia w bibliotece” . „Kicia Kocia” zna już wszystkie książki , które ma w domu. Wybiera się z mamą do biblioteki, otrzymuje kartę czytelnika i wypożycza pierwszą książkę. Dowiaduje się jak ciekawie spędzić czas w bibliotece. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Przedszkolaki opuściły bibliotekę nie tylko z uśmiechem na twarzy i otrzymaną na pamiątkę zakładką, ale przede wszystkim z obietnicą , że do biblioteki wrócą, aby się zapisać i korzystać z jej zbiorów.