Zwieńczeniem ferii zimowych w bibliotece był teatrzyk, w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, który mogły obejrzeć dzieci z Rakoniewic, Rostarzewa i Jabłonny. Przedstawienie pt. „Złośliwości jej królewskiej mości” miało charakter interakcyjny i edukacyjny. Dzieciom podobało się przedstawienie o królewnie Alicji, ale głośno sprzeciwiały się grymasom głównej bohaterki i jej zachowaniu w stosunku do innych osób. Opowieść ukazała przemianę królewny w dobrego człowieka, ale dopiero wtedy, gdy została przemieniona w żabę, a wszyscy jej poddani chcieli wyprowadzić się do innego lepszego królestwa. Wtedy księżniczka zrozumiała, że zachowuje się nieodpowiednio. Przeprosiła wszystkich i obiecała, że już będzie dobrą osobą. Najmłodszym bardzo podobało się przedstawienie, za co nagrodzili aktorów gromkimi brawami.