Już po raz kolejny, biblioteka w Jabłonnie zorganizowała zajęcia dla dzieci podczas ferii. Tym razem nasze spotkania odbyły się w pierwszym i drugim tygodniu zimowych wakacji. Zajęcia rozpoczęliśmy przygotowaniem dekoracji na bal walentynkowy – serpentyn z czerwonego papieru  i  pomponów z kolorowej bibuły. Dzieci były bardzo zadowolone z efektów dekoracyjnych, które własnoręcznie wykonały.  We wtorek odbył się bal, na który przybyły różne postacie z bajek. Na imprezie były tańce, przeróżne gry i zabawy. Czas szybko minął podczas wspólnych harców.  Kolejne nasze spotkanie odbyło się 14 lutego, czyli w dzień zakochanych. W związku z tym fantastycznym dniem, dzieci wykonały prezenty dla osób, które kochają. Pierwszym upominkiem był lampion ze słoika z motywami walentynkowymi, który można wykorzystać przy wieczornej kolacji. Natomiast drugim prezentem było serce – symbol miłości. Tym pięknym akcentem zakończyliśmy zajęcia w pierwszym tygodniu ferii. W kolejnym tygodniu, w środę, dzieci miały możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego pt: „Złośliwości jej królewskiej mości”, w wykonie Teatru  Edukacji i Profilaktyki Maska. W czwartek, z okazji obchodzonego 17 lutego Światowego Dnia Kota, wszystkie dzieci, które w tym dniu pojawiły się na zajęciach, za sprawą kredek do malowania twarzy zostały… kotami, wysłuchały prelekcji na temat ras i życia  naszych czworonożnych przyjaciół oraz obejrzały zdjęcia dzikich kotów w książkach, które znajdują się w bibliotece. Następnie zrobiły z papieru czarne, wesołe kotki, które dumnie zasiadły na półkach z książkami lub powędrowały wraz z uczestnikami do ich domów. W ostatni dzień ferii uczestnicy spotkali się, by porozmawiać na temat zanikającej pory roku, czyli przedwiośnia. Dzieci wymieniały jakie są zwiastuny tej pory roku i wykonały ze słomek do napojów, krepy, farbek i styropianu białe przebiśniegi. Część tych dekoracji została w bibliotece, natomiast reszta będzie ozdobą w domach uczestników ferii. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych zajęć za udział w feriach w bibliotece.